GenelKamu Personeli

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sağlık hizmetlerinin en temel dinamikleri arasında yer akan Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, nitelikli bir görev alanına sahiptir. Bundan dolayı da ülkemizde sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde son derece etkili bir görevi yerine getirmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde yer alan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görev alanı oldukça geniştir. Bu noktada Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görevlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Sağlık Bakanlığı’nın merkez teşkilatı ile ek hizmet binalarındaki ısınma, haberleşme, aydınlatma ile onarım ilgili işlerin yürütülmesi
  • Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde yer alan araçların; devri ve dönüşümü ile ortaya çıkan trafik kazarları neticesindeki işlemlerin yürütülmesi
  • Sağlık Bakanlığı’na ait olan araçların görevlendirilmesi başta olmak üzere; bu araçların bakım ve onarım çalışmalarının düzenli olarak yürütülmesi
  • Sağlık Bakanlığı’nın kadrosunda yer alan çalışanların yemek hizmetleri ile diğer personel servis hizmetlerinin etkili bir şekilde yürütülmesi
  • Sağlık Bakanlığı personellerine dayalı olarak talep edilen alımların koordineli bir şekilde planlanmasına dair işleri yürütmek
  • Genel Müdürlük bünyesin de yer alan depo hizmetlerini etkili bir düzeyde yürütmek

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Kamu) Temizlik Görevlisi

Günümüz koşullarında Sağlık Bakanlığı’nın periyodik olarak personel alımı yaptığı bilinmektedir. Özellikle Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenli aralıklarla personel alımı ilanına çıktığı bilinmektedir. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü temizlik görevi alınmasının da yıl içerisinde belirli aralıklarla yapıldığı bilinmektedir. Tam da bu noktada Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün ilanlarını yakından takip etmek mümkün olmaktadır.

Üstelik bu genel müdürlüğün ilanlarını internet üzerinden takip etmek de mümkündür. Sağlık Bakanlığı’nda görevlendirilen temizlik görevlileri; kendilerine tanımlanan iş tanımı çerçevesinde hizmet sunalar. Bununla birlikte temizlik görevlisi alım şartlarına bağlı olarak sürekli işçi statüsünde de görevlendirilirler.

Elbette ki temizlik görevlilerinin alım şartlarının nasıl olduğu ve hangi kriterlerin esas tutulduğu hususları da yayınlanan ilan detaylarında yer almaktadır. Kimi zaman temizlik görevlisi alımının Türkiye İş Kurumu ile organize bir şekilde planladığı da bilinmektedir. Şayet siz de Sağlık Bakanlığı bünyesinde temizlik görevlisi olmayı istiyorsanız; mutlaka işçi alım ilanlarını yakından takip etmelisiniz!

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri İletişim

Sağlık Bakanlığı Covid-19 süreciyle birlikte çok daha gündemde yer alan bir bakanlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki sağlık hizmetlerinin düzenli yürüyor olması, bu süreçte insan sağlığını olumlu yönde desteklemektedir. Bu kapsamda Sğlık bakanlıgına bağlı hastanelerin etkili bir şekilde hizmet sunmaları, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü personeli sayesinde mümkün olmaktadır.

Unutmamak gerekir ki Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü personelleri, temizlik hizmetlerinden tutun da diğer destek hizmetlerinin tamamının etkili bir düzeyde devam etmesinde etkili bir şekilde görev almaktadır. Bu noktada doğal olarak Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün telefon numarası da merak edilmektedir. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri iletişim kanalları söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün telefon numaraları; Daire başkanlığı için; 0312 585 16 27 telefon numarasından oluşmaktadır. Ancak müdürlük bünyesinde temizlik görevlisi olarak görev almayı isteyenlerin işine yarayacak olan telefon numarası ise, 0312 585 17 22 telefon numarasından oluşmaktadır. Çünkü bu telefon numarası Merkez Teşkilatı Atama Dairesi Başkanlığı’na ait telefon numarasıdır. Siz de şayet Sağlık Bakanlığı bünyesinde destek hizmetleri alanında çalışmayı isterseniz, atam dairesi başkanlığının ilanlarını yakından takip etmelisiniz!

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Alımı

Özellikle Sağlık Bakanlığı’nın yakın zamandan bu yana etkili bir düzeyde işçi alımı yaptığı bilinmektedir. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri alımı noktasında da düzenli alımların varlığından söz etmek de mümkün olmaktadır. İş ve işçi alımı işlemlerinin 4857 sayılı İş Yasası çerçevesinde gerçekleştiği Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenli aralıklarla ilana çıktığı da bilinmektedir.

Tam da bu noktada şayet siz de destek hizmetleri alanında çalışmayı istiyorsanız; mutlaka bu ilanları yalından takip etmelisiniz! Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri işçi alımı söz konusu olduğunda karşımıza genellik sayıları binlerle ifade edilen alımlar karşımıza çıkar.

Dolayısıyla bu alanda çalışmayı isteyenlerin karşısına geniş kapsamlı fırsatlar da çıkar. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel husus, genel müdürlüğün iş ve işçi alımı  ilanlarını yakından takip etmektedir. Bu sayede ilanlara zamanında başvurarak, bu şansı elde etmeniz de mümkün olacaktır.

İçeriği Değerlendirmek İster Misin?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu